Nedvědice 14.4. - 16.4.2000, I. setkání Southern Cruisers Riding Club - Czechia chapter.

První setkání SCRC Czechia zorganizoval Radim Chrást ze Žďárské party v nádherném prostředí žďárské vrchoviny na hotelu Myslivna v Nedvědicích. Je to měsíc po založení naší pobočky mezinárodního touringového klubu, který se zaměřuje svými akcemi na pomoc nadacím a ústavům pro postižené. Toto setkání mělo za účel, aby se členové klubu navzájem seznámili, protože veškerý kontakt prozatím probíhal jen prostřednictvím internetu. Vetšinu členů tvoří skupinky lidí, kteří se mezi sebou znají, ale najdou se mezi námi i jednotlivci. Sešlo se nás 33 lidí na 25 motorkách. V té době měl klub 40 oficiálně registrovaných členů na ústředí SCRC v USA a tak můžeme mluvit u velice dobré účasti.
V pátek přijelo jen pár účastníků, kteří spolu mohli povykládat a dohodnout se s organizátory na průběhu akce. K dispozici byl samostatný salónek včetně reprodukované hudby.
V sobotu dopoledne se začali sjíždět další účastníci. My jsme dorazli s pěti motorkami těsně před zahájením vyjížďky kolem 11 hodiny. Počasí bylo opravdu nádherné a oproti minulému týdnu, kdy jsem byl na sraze v Prostějově, bylo o hodně tepleji. První cesta nás zavedla na hrad Pernštejn. Kdo má rád historické památky, tak by neměl tento nádherný hrad minout. Na parkoviště dorazila opožděně i skupinka členů z pardubicka s pěti motorkama.
Co se týče modelů, vyhrála Yamaha Virago (5) těsně před Yamahou Wildstar (4) a celkově byla Yamaha nejpočetněji zastoupenou značkou. Odpovídá to asi všeobecnému zastoupení na trhu s motocykly v ČR, kdy český dovozce Yamahy rozvíjel své aktivity nejdříve a nejspolehlivěji.
Po krátké obhlídce hradu jsme se vrátili do Myslivny na oběd. Bohužel ve stejnou dobu, o patro níž, probíhalo nějaké školení bůhví jakých dealerů a tak někteří z nás čekali na jídlo i více než hodinu a půl.
Po obědě jsme vyrazili na prohlíku Westernového městečka nachazejícího se poblíž vesnice Zvole. Během vyjížďky si mohl každý dosyta vychutnat nádherné počasí i prostředí okolní přírody. Westernové městečko nám bylo zpřístupněno jen díky známosti organizátorů s majitelem. Až do 15.května v něm probíhají rozsáhlé stavební úpravy a tak nás trochu vyvedlo z míry jak syrově na nás zapůsobilo. I když na druhou stranu, rovnou asfaltku na Divokém západě asi neznali. Různé krámky, saloon, banka a další dřevěná stavení působí opravdu věrohodně. Být malý kluk tak jsem celý bez sebe. Mayovky mám už ale nějaký pátek za sebou a tak jsem se udržel celkem v klidu. Kromě pobíhajících koz bylo k vidění i tříčlenné stádečko bizonů a má k nim přibýt údajně i lama. Jak je vidět, majitel se snaží a pokud máte někdo děti a nebo nostalgické vzpomínky na vlastní dětství, doporučuji Vám návštěvu tohoto místa. Bližší informace můžete získat i na webových stránkách na adrese www.western.cz.
Během zpáteční cesty se od nás oddělili pardubičáci, dvě motorky z Valašska a pár dalších. Večer se nás sešlo v nedvědické Myslivně kolem davcítky. Po krátké přestávce na večeři a průběžnému odchodu některých členů na vodní koupel s masážemi se probraly klubové náležitosti. Od návštěvy zástupců klubu u MC Bohemia, přes organizaci a strukturu klubu až po diskuzi o výběru vhodné nadace, kterou by měl klub svými akcemi podporovat. Další diskuze, jako i vystoupení striptérky jsem už nestihl. Po jedenácté hodině večer jsem vyrážel domů. Z doslechu pouze vím, že striptérka se sice snažila ale nějak jí to nevyšlo (chuděrka) a že část členů ještě v neděli vyrazila na vyjížďku po okolí se kterou byli nadmíru spokojení.
Celkově mohu říci, že alespoň členové, kteří se zúčastnili tohoto setkání mají velice podobné zaměření. Kromě většinové obliby v typech motocyklů mají rádi poklidnou jízdu krajinou a mají zájem něco dělat nejen pro sebe a ostatní motorkáře ale i pro ty, kteří nemohou mít na podobné radovánky ani pomyšlení a mnohdy už jim na to nezbývá ani mnoho času. Protože zcela určitě nebude Vám všem, kteří tento článek čtete, vyhovovat princip funkce a zaměření klubu, doufám, že nás na některých akcích podpoříte a pomůžete tak těm, kteří to nejvíce potřebují.

Na cestě  Parkoviště u Pernštejna  Parkoviště u Pernštejna  U Vírské přehrady  U Vírské přehrady  Cesta za westernem  Easy ride  Westernové městečko