Kutiny 28.5.2000, dětské hry na ranči U Bizona v Kutinách u Dolní Loučky.

Akci organizovalo SCRC prostředníctvím Radima Chrásta a jeho kamarádů spolu s Asociací rodičů a přátel zdravotně postižených dětí ve Žďáru n. Sázavou, ve které pracuje Radimova sestra. Akce byla vytvořena jak pro mentálně postižené děti tak pro děti se zhoršenou motorikou pohybu. Já jsem vyjel už brzy ráno, abych stihl příjezd na 9.00 hodin. V pátek pršelo jako z konve ale v sobotu ráno už bylo jen zamračeno a tak jsem to risknul. Na ranč jsem dorazil před devátou a měl jsem štestí, že jsem nikde nezabloudil. Ranč je v oblasti nikoho, kde jsem projížděl přes vesnice, které nejsou ani na mapě a mají něco kolem 5 - 10 domů. Taková Lenka na své CB 750 z Popůvek od Brna takové štěstí neměla a přijela s manželem (CBR 600) s hodinovým zpožděním a téměř 90 km zajížďkou.
Na ranč jsem přijel jako první a pro jistotu jsem se ujistil u obsluhy ranče, že jsem na správném místě, protože nikde nebyla ani noha. Stihl jsem ještě posnídat, když přijeli kluci z Vysočiny. Přijeli třemi auty, protože na motorkách by se rekvizity určené k soutěžím asi těžko vozily. Po krátkém zmatku, který byl způsoben zjištěním, že v areálu ranče (je to spíše jen hospoda ve westernovém stylu) není žádná velká plocha pro soutěže, se podařilo zajistit vhodný pozemek u sousedního kempu a přilehlého parkoviště. Těch patnáct soutěží, které byly pro děti připraveny, zabraly poměrně dost místa. Byly to různé házení míčků na cíle, skládání hada, chůze po laně, otisky rukou, hod šipkama, stříleni ze vzduchovky ap. Pomocníků nás moc nepřijelo. Obdiv si zasloužil Aleš se svou přítelkyní z Plzně, kvůli délce jeho cesty a startu z garáže během ne zrovna malého krupobití.
Soutěže byly zahájeny kolem desáté hodiny a bylo vidět, že z nich mají děti radost. Ne vždy se jim dařilo (o soutěž kdo je nejlepší tu stejně nešlo) ale vždy dělaly všechno s chutí i když pár z nich i trochu s ostychem. Pro pobavení dětí pak proběhly ještě soutěže mezi rodiči a motorkáři v disciplínách toaleťáková mumie, hastroš, běh po novinách, přetahování lanem a hod cihlou. Protože bylo rodičů méně, byl jsem spolu s Frantou z Vysočiny poslán jako výpomoc rodičům. Byli jsme sice kamarády označeni jako "zběhové" :-)) ale cítili jsme se spíš jako špioni :-)).
Po skončení soutěží jsme téměř všichni dostali stravenky na svíčkouvou. Protože však všichni svíčkovou nemají v oblibě, tak se skutečně dostalo na všechny, kteří měli o jídlo zájem. Odpoledne jsme pak za velice pěkného počasí vyrazili zpět. Kluci z vysočiny spěchali domů, protože ještě měli dělat odpolední den dětí. Bylo škoda, že nepřijelo více lidí z klubu. Účast jich slibovalo více ale na jejich obranu je možno říct, že počasí nebylo zrána opravdu nic moc. Těm, kteří přijeli to odpolední slunné počasí vynahradilo.

Ještě pár fotek : (další fotky, které fotila Lenka jsou na adrese http://www.volny.cz/scrc2000 )

Motocykly členů SCRC  Pořadatel musí vyzkoušet vše  A teď už děti naostro  Hod míčků  Nejdřív namalovat tlapku  A teď otisknout  Lov na medvěda  Střelba ze vzduchovky  Mumie podle Harmasanu