Motosraz Bílavsko 5. - 7. července 1996

Na sraz jsem vyrazil s manželkou za zády v sobotu ráno. Cesta netrvala dlouho, protože Bílavsko je od nás vzdálené necelých 40 km. Sraz se konal v sousedství Motorestaurace, odkud také pocházeli její organizátoři. Ubytování bylo zajištěno v prvním patře, které jinak sloužilo jako sál na vesnické zábavy a leželo se na vojenských lehátkách.
Při našem příjezdu právě končila jízda v pomalosti a hned na to následovala soutěž v přetahování lanem a v páce. Po soutežích jsme si zašli na oběd. Trochu nás překvapilo, že je pouze řízek s bramborovým salátem. Při telefonickém ověřování konání srazu jsme byli ujištěni, že si na jídlo můžeme vybrat cokoliv. Na srazu se objevili i kluci z přerovského tetovacího salónu Index Tatoo. Kvůli malé účasti ale odjeli (matně vzpomínám, že asi do Ostrovačic). Cíl odpolední vyjížďky byl, namísto v propozicích avizované návštěvy Valašského muzea, štěrkáč u Hustopečí, kde měla údajně hrát kapela Fleret. Kromě občerstvení v hospodě se ale nic nedělo. Zanedlouho po návratu z vyjížďky měl na silnici před hospodou své vystoupení silák Zekon. Svoje šílené ukázky zakončil tím, že se nechal přejet Škodou Favorit. V podvečer se vyjíždělo na diskotéku do Všechovic ležících asi 8 km od Bílavska. Vzhledem k tomu, že se nocovalo v Bílavsku to nebyl zrovna šťastný nápad. Z diskotéky pro uzavřenou společnost motorkářů se nakonec vyblubala placená diskotéka, kde mohl přijít kdokoliv. Polovina motorkářů odmítla zaplatit a odjela. My jsme se zbytkem vydrželi ale moc jsme si nepolepšili. DJ-ové byli silně zaměřeni na vesnické osazenstvo a ty srajdy se nedaly dlouho poslouchat. Po půlnoci jsme to zabalili a jeli zpátky do Bílovce. Ten kousek cesty v oparu Jima Beama stál za to. Příště bych raději zůstal sedět v hospodě.
Co se týká soutěží a vystoupení Zekona bylo to OK. Změny oproti slibům z propozic a vzdálenost zábavy od noclehu je ale dost velký úlet. V dalších letech jsem už v kalendáři tento sraz nezahlídl. Hospoda tam stojí pořád a přibyla i cedule s označením Moto restaurace. Snad se tam někdy zastavím a omrknu to.

ParkovištěPřijeli i ze Slovenska
Po návratu z vyjížďkyBalím se a hurá dom