I.Sraz chopperů i jiných motocyklů na Mlýnkách 4. - 6. července 97

Páteční cesta na sraz uplynula v poklidu a za pěkného počasí. Cesta vede krásným okolím, přes kopce, lesy, malá města a vesničky. Taková pohodová jízda. Pouze před Mlýnkama jsem najel v zatáčce na veliký hrb, který nás s Ivetou málem sundal. Náklon v zatáčce bez kontaktu s asfaltem je dobrý tak akorát na pěkný nářez na prdel. Jak jsme předpokládali, moc motorek tu nebylo. Ve stejnou dobu probíhal sraz v Herálci. Objevilo se tu i několik Haryků. Páteční večer moc nevyšel. Kapele zmokla ve večerním deštíku aparatura a tak jsme poseděli v hospodě a šli spát.
V sobotu dopoledne se kromě deště nic nedělo. Organizátoři byli vedle jak ta jedle. Nikdo nevěděl jestli budou nějaké soutěže, kdy se pojede na vyjížďku a jestli vůbec nějaká bude. Někteří se sbalili a jeli pryč, někteří se dali slyšet, že budou chtít vrátit vklad. Ma jsme si alespoň zajeli do blízké Strážnice, kde jsme se chtěli podívat na známý folkový festival. Bohužel šíleně vysoké vstupné nás zavedlo pouze do blízké útulné hospůdky. V poledne jsme se vrátili do kempu, kde už začaly soutěže a skončil déšť. Po soutěži v páce proběhla soutěž v pití piva. Ta neměla chybu. Pily se na čas TŘI !!! PIVA. Pár borců to vyzvracelo už cestou z pódia (kamionóvý přívěs). Pak se soutěžilo v hodu tupou sekyrou. Samozřejmě se nikomu nezasekla a tak se započítávalo, když se někdo alespoň trefil do dřeva. V přestávkách mezi soutěžemi už začaly hrát kapely. Skončily až nad ránem. Kapely byly snad jediným světlým okamžikem srazu. Od oběda nepršelo a tak se všem spravila nálada.
Nedělní probuzení nebylo nic moc. Pršelo jako z konve a nechtělo přestat. Cestou domů jsme na třech místech přejížděli přes rozvodněnou Bečvu, která mně sahal až po stupačky. Před Valašským Meziříčím stálo v příkopě vybulené hasičské auto, jehož řidič si přes vodu nevšiml, že jede do příkopy. Pro ty z vás, kteří mají špatnou paměť na datumy - právě začaly největší a nejrozsáhlejší povodně.