První míle
Harley-Davidson Club Brno
Zbýšov u Brna 31.3.2001

Vyjel jsem v sobotu ráno sám. Většina těch, co měli jet z Rožnova se mnou, nemohla buď kvůli nedostatku peněz nebo se báli studenějšího počasí. Rozhodně bylo tepleji, než před 14 dny při cestě na výstavu Motocykl. Teploměr ukazoval na +3 st. S vycházejícím sluncem se začalo oteplovat i když na brněnsku bylo už zase zataženo a chladněji, tak kolem +10 st. Na benzince Shell za Brnem jsem čekal na Jardu z Hrušek u Hodonína (Bandit 600) a na Lenku z Popůvek, která přijela kvůli generálce své Hondy CB750 na manželově Hondě CBR600. Já jsem bohužel čekal za benzinkou a tak jsem nevěděl, že na mně oba čekají už 20 minut před benzinkou. Byl jsem domluvený i s Richardem z HDC Brno ale protože nepřijel ani 20 minut po dohodnutém čase, tak jsme raději vyrazili abychom dojeli včas na vyjížďku.
Na Country Saloon ve Zbýšově jsme narazili hned na kraji vesnice. Ze Saloonu vyšlo několik členů HDCB aby se s náma pozdravili. Asi čtvrt hodiny po nás přijel Richard se svým kamarádem, oba na starých H-D WLC. Chvíli na to vytáhli ostatní své stroje z garáží a vyjeli jsme na malou projížďku. Bylo nás kolem 13 H-D a 5 japončíků. Počasí se trochu vylepšilo a tak jsem si mohli vychutnat zastávku na náměstí v Ivančicích. Po další krátké zastávce v restauraci Na Skřípáku, kde nás opustila Lenka, jsme vyjeli do restaurace (už ani nevím v jaké vesnici), kam dorazil můj kamarád Marcel z Rožnova na své BMW R1100. Byl na opravě kožené bundy u Hubíků. Našel nás asi po 60 km projížďce po okolí. Po obědě hned vyrazil domů.
Po návratu z vyjížďky jsme s Jardou chvilku poseděli v Saloonu, pokochali se nádherným interiérem a trochu se občerstvili. Pak jsme ještě vyrazili s Richardem a jeho kámošem na krátkou projížďku po okolí. Bohužel jeho 60 letému staříčkovi se asi vyklepal nějaký binec v nádrži a tak se naše cesta podobala indiánskému běhu. 10-15 minut jízdy a pak krátký odpočinek na natažení benzínu do karburátoru. Utěšoval jsem Radima, že šedesátiletému dědovi se taky pokaždé nepostaví a Richard se už připravoval, jak bude muset doma vyčistit nádrž. Po návratu jsme pokecali ještě s Frantou z Kroměříže který přijel se svou ženou na pěkně předělaném Royal Staru. Kapela, která večer hrála byla vynikající stejně jako vystoupení dvou tanečnic ve stylu karnevalu v Rio de Janeiru a po hodince hudební vložky zatančily kankán. Měly opravdu úspěch a kdo ví, co tančily později. My jsme bohužel jeli kolem desáté večer domů a tak jsme nemohli shlédnout další vystoupení.
Byla to škoda, byli tam pohodoví lidé, dobrá nálada, hudba i zábava. Zpáteční cesta už moc zajímavá nebyla. Tma jako v ranci, už se ochladilo ale hlavní bylo, že nepršelo.

Lenka s Jardou  Náměstí v Ivančicích II.  Náměstí v Ivančicích III.  Náměstí v Ivančicích IV.  Zastávka Na Skřípáku  Richard s dědečkem  Tudy cesta nevede Richarde  Další historický skvost  Nádherný kousek  Ještě nádhernější kousky  Holky, holky  Tanečnice z Lúčnice