Výstava Motocykl
Praha 16.3.2001

Jako obvykle, když je zima musím jezdit sám. Všichni kámoši jsou zmrzlíci a jezdí až když je ráno kolem deseti stupňů nad nulou :-))). Je fakt, že když jsem ráno kolem sedmé vyjížděl, ukazoval teploměr -2 stupně. Chce se to ale jen pořádně se oblíct a je hej. Hlavní bylo, že nepršelo ani nepadla rosa a tak jsem se nemusel bát námrazy. Na benzince Shell za Brnem jsem ještě čekal na kámoše z našeho klubu SCRC. Někteří se ale zalekli počasí nebo měli něco nutného v práci a tak dorazil jenom Tod se svou přítelkyní. Protože děvče nebylo zrovna zdravé, tak jeli autem. Ze začátku mně oba záviděli, že se můžu projet. V Praze mě ale řekli, že díky dešti, který nás začal provázet asi 10 km za Brnem až do Prahy, byli nakonec rádi, že nejeli na mašině. Tod mě dokonce pomáhal oblíkat pláštěnku, protože jsem byl tak navlečený, že mně skoro nešly ohnout nohy. Na parkovišti jsem nemusel ani platit parkovné a dokonce jsem si mohl přebytečné hadry nechat u hlídačů v budce. Navíc mně přislíbili, že mně pohlídají motorku.
Na výstavě jsem potkal plno známých, ať už to byli motorkáři z ČMF nebo kámoši z Rožnova. Asi po hodince, kdy jsme víc kecali než prohlíželi výstavu jsem musel asi na dvě hodinky odběhnout na oběd a schůzku komise ČMF. Bylo to možná dobře, protože po návratu na výstaviště tam bylo méně lidí. Na moc zajímavých věcí jsem tam bohužel nenarazil. Zajímají mě jen věci kolem chopperů a cruiserů a těch tam bylo skutečně pomálu. Sériové motorky mě moc nezajímají snad s vyjímkou nového cruiseru Hondy s obsahem 1800 ccm. Je to zajímavý stroj i když někteřé mé kamarády cruisaře moc nenadchl. Vadí jim vodní chlazení a kardan. Mě hlavně fascinuje jeho výkon a krouťák. Myslím si, že bez zvláštních úprav bude těžkou konkurencí v závodech dragstrů V-Twinů. Pro motorkáře, kteří jsou tak zatíženi jako já skutečně doporučiji výstavu Intermot v Mnichově, kde jsme byl před dvěma lety. Tolik doplňků a přestaveb na jednom placu - to je jako v ráji. Ke konci jsem potkal ještě několik známých z Kroměříže a Jeseníků a po chvilce vykecávání jsem se vytratil.
Zpět jsem vyjížděl po páté odpoledne. Už nepršelo ale bylo zase chladněji. Zima mně ale nebyla, přestože jsem měl díky teplu na výstavě a dvou spodkám trochu přehřátý zadek :-). Fotky žádné nebudou. Jinde je jich dost a navíc jsem si na foťák vzpoměl až uprostřed cesty.