POLSKO, Stalowa Wola, 6.5.2002

Tato cesta byla poněkud netypická, protože byla služební. Potřeboval jsem vyzvednout malou zásilku u našeho dodavatele a dohodnout budoucí dodávky.
Počítal jsem s tím, že to bude cesta dlouhá. A taky že byla. Byla to zatím největší vzdálenost, kterou jsem ujel během 24 hodin. Byl to celkem solidní výkon :-))) vzhledem k tomu, že sedlám choppra, má maximální rychlost nikde nepřasáhla 130 km/h a byla spíše podstatně nižší, protože jsem o dálnici ani okem nezavadil.
Vyjel jsem kolem šesté hodiny ráno a o půlnoci jsem byl zase zpátky. Podle tachometru jsem nahrkal 935 km a to během 18 hodin včetně zástávek a obchodního jednání.
Nějak špatně jsem si propočítal cestu a tak jsem si ráno v klídku projel Slovensko. Přes Žilinu, Martin, Dolný Kubín a kolem Oravské přehrady jsem se dostal do Polska. Slovenská část cesty byla skutečně úžasná. Nádherné okolí, lesy, řeky a hory. Parádička.
Zato Polsko to byla placka, nikde nekončící rovina a silnice bez zatáček. Protože vím, že polské silnice nepatří k těm nejkvalitnějším, vybral jsem si trasu přes Nowy Sacz, Jaslo a Rzesow.
Tahle polská okreska byla pohodlnější než mezinárodní silnice To byla po mé zajížďce na Slovensko druhá příčina podstatného zdržení, které jsem pak cestou zpět musel dohánět. Do Stalowe Woly jsem dorazil až odpoledne. Po hodinovém zdržení u našeho obchodního partnera jsem musel chvátat zpět. Ještě, že mně náš partner poradil "zkratku" na Krakow. Je to jakási okreska s naprosto minimálním provozem a rozhodně kratší než po mezinárodní, zaplněné a ne moc kvalitní silnici.
Ještě jsem měl štěstí, že celou cestu bylo nádherně. Už za tmy jsem projížděl Krakowem, Bielsko-Bialou až na Chotěbuz. Ještě v Českém Těšíně mně zastihl déšť, takže jsem musel zastavit abych se navlékl do pláštěnky a přitom jsem zjistil, že jsem si špatně zavřel brašnu a přišel jsem o jednu letní rukavici. A tak abych si to dosyta užil, nejel jsem po hlavním tahu přes Příbor a Kopřivnici ale projel jsem si to přes Hukvaldy. Za tmy to sice není taková paráda jako přes den ale o půlnoci jsem si po zaparkování motorky mohl říct, že jsem si tento den dosytosti užil !!!