BIKERFEST - Itálie, 10.6.-15.6.2003

Cílem této cesty byl motosraz konající se poblíž italského města Ossopo, o kterém se psalo před lety v časopise Bikes Info.
Dlouhé cestopisné popisy asi nebudou příliš zajímavé a tak jen několik zajímavostí z cest :

ÚČASTNÍCI - já s dcerou (Intruder VS1400), Jarda (Vulcan EN500), Ruda (Wildstar XV1600) a Ket se synem (Intruder VS1400), který se k nám přidal při průjezdu jižní Moravou a jako doprovod ostravačka Marci (Black Widow VT750DC), která jela za druhou partou, která již brousila po Alpách

POČASÍ - po celou dobu slunečno, vysoké teploty (v Itálii až 40 stupňů ve stínu), hodinový deštík v kempu u slovinského jezera Bled.

TRASA : cca 2.010 km
ÚTERÝ - Rožnov p.R.(CZ), Brno(CZ), Břeclav(CZ), Lednice kemp(CZ) (přijeli i kamarádi z východních Čech jedoucích s Marci za partou do Alp.)
STŘEDA - Lednice(CZ), Břeclav(CZ), Wien(A), Graz(A), / trasa A Bob s Ketem Maribor(SI), Velenje(SI), / trasa B Jarda Wolfsberg(A), Lavamünd(A), Velenje(SI), / dále již společně Kranj(SI), jezero Bled(SI) kemp
ČTVRTEK - Bled(SI), Kranj(SI), Nova Gorica(SI), Cervignano(IT), Grado (IT) kemp PÁTEK - Monfalcone(IT), Miramare(IT), Monfalcone(IT), Travignano(IT), S.Daniele(IT) sraz
SOBOTA - vyjížďka do Alp
NEDĚLE- S.Daniele(IT), Tarvisio(IT), Villach(A), Klagenfurt(A), Graz(A), Wien(A), Brno(CZ), Olomouc(CZ), Rožnov p.R.(CZ)

ZAJÍMAVOSTI A ÚLETY :
ÚTERÝ
- V lednickém kempu toho na jídlo moc není. Nějak se jim mimo sezónu nechce vařit :-(((. Získáváme prvni nemilé zkušenosti s komáry.
STŘEDA
- V břeclavském supemarketu Ruda s hrůzou zjistil, že doma zapoměl pas ! Odjel s tím, že se možná vrátí. Na cestu se sice vypravil ale potkal další partu se kterou jel do rakouských Alp. Několikrát dost promoknul - my ani jednou :-)))
- Projížděli jsme kolem sídla bývalého pilota formule 1 Niki Laudy.
- Jarda přehřál na dálnici motorku a musel jet pomalu v odstavném pruhu. Než jsme našli vhodné místo na zastavení přejel Jarda odbočku na Maribor. Díky mobilům jsme se nakonec opět sešli ve slovinském Velenje.
- V pěkném kempu u jezera Bled jsme přečkali hodinový deštík pod stříškou recepce. Uprostřed jezera je kostelík na malém ostrůvku. Večer je pěkný výhled na osvětlené městečko na druhém břehu jezera.
ČTVRTEK
- Největší horka za celou dobu našeho výletu. Moře bylo teplé jako chcanky - nekecám, FAKTICKY !!!
- Nocleh v kempu na břehu italského moře je znatelně levnější než u slovinského Bledu ??!!!
- Pěkné místo na koupání u mola na pláži kempu. Silnější mořský proud občas odnášel nějakého nešťastníka od mola směrem k pláži za kempem. Slabší jedinci nezvládali návrat k molu vlastními silami a musel jim pomoci přítomný plavčík s kruhem přivázaným na laně. Nejdřív nějaké německé důchodkyni, pak mé dceři která zvládla doplavat k molu ale na žebříku se už neudržela a nakonec i Ketovu synovi, který využil nabídnutého kruhu stejně jako důchodkyně.
- Večerní vyjížďka v kraťasích byla fajn, jen jsme nenalezli cestu k historické věži.
- Po setmění dochází k náletům komárů. Je lepší nevylézat z hospody nebo ze stanu - horko nehorko.
PÁTEK
- Krásné prostředí knížecího sídla Miramare a přilehlé zahrady na italském břehu Jaderského moře. Vynahradilo to nepříjemnou cestu po ucpané silnici mířící do přístavu Terst.
- Italové mají boží provozní hodiny u benzinek. Přes poledne dvouhodinová siesta ! Ještě, že jsme nakonec narazili na samoobslužnou benzinku i když my Intruderisti se s malou nádrží strachovali, zda se strefíme paušálem do objemu našich nádrží. Podívali jsme se trochu i na zaparkované Ferari než jeho majitel raději přiběhl k vozu a odjel. To ani nemusel, na nějaké Ferari mu seru - Introš je Introš.
- Příjezd do místa konání italského motosrazu srazu. Celkem dost vysoký vklad, ještě že děcka nemusely platit. Za poplatek získáme jen kontrolní pásek na ruku a nějaké reklamní letáky na moto prodejny !! F@$%&*
- V plastových buňkách se dá i sprchovat. Studená voda díky vedrům ani moc nevadí jen ten bahnitý bordel kolem sprch se nedal další den přejít suchou a čistou nohou. - Všechno je o dost dražší než v obchodech. Využíváme zbytků svých zásob a další dokupujeme v místním obchodě.
- Většina stánků s motodoplňky a hadrami je obsazena prodejci z Asie ap. Odpovídá tomu někdy i kvalita - něco jako u nás na tržišti.
- Hudební program je normální. O občasný rozruch se starají mítní GoGo tanečnice, promenádující se po place a lakající do svého stanu. Samozřejmě za další příplatek :-)))
SOBOTA
- Udělali jsme si s Jardou nádherný výlet do hor a k jezerům. Bohužel až na místě jsme zjistili, že jezera jsou vytvořena díká jarnímu tání alpské sněhové přikrývky a tak jsou jezera suché až na dno !! Ket jel samostatně a shodou okolností jsme na něj narazili na jedné ze silnic v protisměru. Jak je ten svět malý.
- Při projíždění jedné z horských silniček, kde by se nevešly dva osobáky vedle sebe, jsem špatně zařadil jedničku a vypadlo mně to do neutrálu. To by nebylo tak zlé, kdyby nešlo o velice pomalou jízdu do prudkého stoupání v zatáčce. Než jsem stačil zařadit znova, motorka se vydala zpátky ze svahu a po zabrždění a špatnému držení rovnováhy mé dcery jsem motorku pomaloučku uložil ke spánku :-))) Jarda musel vyjet za zatáčku a pomoct motorku postavit. Proti svahu mně to samotnému prostě nešlo :-))). Naštěstí bez následků a "ztráty desítky".
- Italové jsou opravdu naprosto bez chyby. V sobotu odpoledne prostě není téměř možné nalézt benzinku, která by měla v širokém okolí otevřeno. Nějaké motorky, kterých je přes tisícovku, je ke snaze o výdělek nepřesvědčí.
- K večeru proběhlo miss mokré triko. Vyhrála to od pohledu silikonová profesionálka.
- Občas se po place prožene sotěžní jezdec na plochodrážním stroji. Vytvoří gejzíry prachu a jezdí tam a zpět. Nic víc se od tohoto motocyklu čekat nedá.
- Pár streetfighterových motocyklů gumuje na speciálním place obehnaném zábradlím. Větší prča je, kdy si na nádrže přibalí GoGo tanečnice.
- Večer se objevil zajímavý šašek, který měl na nohách přivázány chůdy. Někteří milí, obětaví a bezelstní motorkáři se mu snažili podrazit nohy ale bezúspěšně. Možná proto, že měli více problémů s rovnováhou než střízlivý borec na chůdách :-)))
- Možná jsme se objevili i v nějakém motočasopise. Několikrát nás fotili přítomní fotoreportéři, jak hrajeme s děckama karty. Byli z toho nějak na větvi :-))).
NEDĚLE
- Brzy ráno balíme a vyrážíme domů. Svítí slunko ale v oblasti rakouských Alp je přece jen o poznání chladněji. Domů dorážíme bez nějakých výstřelků.

CESTA V CZ
Zastávka na břeclavské pumpě Chatky v lednickém kempu Večeře v kempu Cestovní porada :-)) Ruda - jejiž, já nemám pas

SLOVINSKO
Čekání na ztraceného Jardu Setkání s Jardou na pumpě-Velenje Porada - kudy tudy Hory nad kempem u jezera Bled Psí koutek Jezero v noci Jezero za svítání Balíme Jezero před naším odjezdem

ITÁLIE U MOŘE - GRADO
Kempování v Gradu Pláž Plavčík vytahuje unaveného Jardova syna Děcka pod sprchou Historické památky poblíž Grada Historické památky poblíž Grada Historické památky poblíž Grada Malý přístav v Gradu Cesta podél pobřeží k Miramare Miramare Miramare - vodotrysk Miramare - zahrada

ITÁLIE SRAZ - cesta a prostředí
Dlouhá cesta - je třeba vyměnit CD :-))) První Ferari na samoobslužné benzince Nějak jsme zabloudili ve městě - ukazatele nejsou vždy a všude No a opět další Ferari - tentokrát majitel neujel Čekání na benzince - Italové mají vždy času dost Konečně jsme zakempovali, účastníci teprve začínají najíždět Tak těch motorek už trochu přibylo Jeden z těch kvalitních prodejní stánků - opravdu stylový Atrakce - sovy Němci a speciální motor pro střílení z výfuků Němci a speciální motor pro střílení z výfuků Němci a speciální motor pro střílení z výfuků Čeští karbaníci :-))) Jak si kdo ustele, tak si i lehne :-)))

ITÁLIE SRAZ - trocha zábavy
Monocykl Plochodrážník Plochodrážník podruhé Streetfighter Streetfighter čmoudík Streetfightři a GoGo Streetfighter a GoGo Soutěž Ketův syn a bejk Mucha na chůdách Mucha a přepadení Ketova syna Stan pro posezení Vystoupení skupiny Ráno pod pódiem

ITÁLIE SRAZ - soutěž mokré triko
Vítězka - Best Tatoo Soutěž začíná Další dáma GoGo přichází GoGo provokuje GoGo odměňuje Vítězka Vítězka s poháry Vítězka nemá dost Soutěžící

ITÁLIE SRAZ - GoGo
GoGo přichází Strip show Strip show Strip show Stri show Konferenciér se strip GoGo GoGo provokuje účastníky GoGo - je libo foto ? Nestyďte se chlapci Bodypainting Bodypainting Bodypainting pózování Dirty babes Dirty babes Dirty babes GoGo nebo hadí žena ?

ITÁLIE SRAZ - děvčata
Tanga Sova a sovice Osvěžení Pletařina Ze soutěže Tanga 2

ITÁLIE SRAZ - motorky
Motto Guzzi Řadový čtyřválec Trike VW Řadový čtyřválec H-D Moto Guzzi - oldtimer Skútr Trike parking VS1400 Intruder H-D Wood Wan Wood Supertrike

ITÁLIE SRAZ - výlet
Řeka Verunka na mostě Řeka Auta u řeky Horské cesty Horské cesty Horské cesty Horské cesty Setkání s Ketem Údolí Zámeček Jezero Jezero Jezero Ketův syn a jezero Koryto řeky Hráz

... to je konec....