Reportáž ze závodu
VANDEL-Dánsko
10. - 11.6.2000.

To byl víkend ! Pro závod byla vabrána dánská dráha poblíž města Vandel. Byla to také první příležitost závodit v Dánsku. Vypadá to, že některé týmy stále pracují na svých strojích ale 13 týmů si našlo cestu na dánský víkend Drag Race 2000. Rozhodně na nás zapůsobil Ital Riccardo Gilliberto se svou více než 200 km dlouhou cestou a byl to právě on,, kdo obdržel body za nejvyšší rychlost tohoto víkendu. Na tabuli časomíry se ukázala rychlost 250 km/h po jeho druhá kvalifikační jízdě v čase 8,68 sec. Děkujeme Dánskému auto a moto klubu, který strávil mnoho času prací na úspěšném průběhu závodu.
Po sobotním vydatném dešti trvajícím více než 5 hodin udělali chlapci z traťové kontroly všechno pro přípravu trati, protože nás čekaly 3 kola kvalifikací. Dobrá práce. Evropský šampión Job Heezen z Holandska měl problémy s nastavením a nemohl nás zapůsobit neuvěřitelnými časy jako obvykle ale myslím, že to byl také velmi silný vítr, který nás všechny sužoval. Sezóna právě začala, takže ho jistě brzy uvidíme na vrcholu výsledkové listiny. Kay-Thomas Heinze na jeho bývalém vítězném stroji měl více problémů s vánočním stromkem (startovací světla, pozn.Bob) než s ostatními týmy ale stále výkonější motor je pořád upravován a budeme vidět jak jak nebezpečný můžeš být pro ostatní v dalším závodě.
Nol van Zwieten z Holandska minulou sezónu nesoutěžil a nyní je zpátky s novým strojem. S velmi atraktivními jízdami (start v pravém pruhu a dojezd v levém nebo rozbití startovacích světel na cestě k cílové čáře¨) se dostal až do finále, kde jej porazil nový švédský tým Janne Gustavssona. Měl všechny jízdy vyrovnané a mohl konečně dovézt vítězství domů do Švédska.
S dalšími novými týmy ze Švédska (Mattias Westin) a z Dánska (Ole Oleholm) se tato třída stává více profesionální.
Nováčci z roku 1999 Axel Siefert a Günter Sohn složili velice dobré zkoušky i přes silný vítr a hladce se kvalifikovali v eliminacích.
Günter Retsh na jeho Ducati s turbem měl také problémy najít jeho správné nastavení a určitě nás postraší na dalším závodě ve švédském Västerasi.
Chci opět poděkovat především Ulle ze Švédska. Velice nám pomohla udělat závody v Dánsku krásnými. Děkujeme také chlapcům z dánského motoklubu. Je to party velice vstřícných lidí a velice rádi se s nimi zase potkáme v další sezóně.
Byl to velice neobvyklý víkend s vydatným deštěm, silným větrem, stále dobrými jízdami, neuvěřitelně dobrými časy, množstvím legrace a to je velice důležité bez velkých úrazů a poškození strojů.

Uvidíme se na dalším setkání ve švédském Västerasi, které je za pouhých 7 dní.